Kijki

       BungyPump to wyjątkowe kijki treningowe ze specjalnym systemem amortyzatorów, które stawiają dodatkowy opór podczas opierania kijka o ziemię. To urządzenie dla każdego, kto chce zadbać o swoją sprawność, poprawić siłę i giętkość ciała poprzez trening wielofunkcyjny. Kijki BungyPump zdobywają coraz większą popularność w krajach Europy – zarówno wśród osób początkujących, regularnie ćwiczących, jak i wyczynowych sportowców, wśród ludzi starszych i młodszych. Kijki te można stosować do fitnessu, dla zdrowia i przy rehabilitacji. To Ty decydujesz o tempie i obciążeniu podczas ćwiczeń. Możesz ćwiczyć kiedy chcesz i gdzie chcesz. Kijki BungyPump są świetną alternatywą dla siłowni, ponieważ możesz za ich pomocą ćwiczyć całe ciało.

Spacerowanie z kijkami BungyPump wymaga więcej energii, niż power walking, czy nordic walking. Można tracić na wadze w sposób efektywny, a jednocześnie przyjemny. Wbudowany system amortyzatorów zapobiega nadwyrężaniu stawów i mięśni przy uderzaniu kijkami o ziemię. Dzięki temu łokcie i barki nie są nadmiernie obciążane, podobnie jak przy stosowaniu tradycyjnych kijków napięcie jest przenoszone na biodra i kolana. Ponieważ jednocześnie aktywowane są różne grupy mięśni, wyraźnie wzrasta tempo pracy serca i zużycie tlenu. Przy stosowaniu właściwych technik pracy z kijkami oraz maksymalnym wykorzystaniu systemu amortyzacji, można zwiększyć tempo spalania kalorii nawet o 77%!

Wideo uczące właściwych technik.

BungyPump Slimline - opór 4 kg

Prostszy model kijka treningowego, jakość konstrukcji oraz amortyzatora taka sama jak w innych modelach, dla osób rozpoczynających treningi. Uchwyt jest nieco węższy, a regulowana część kijka Slimline wykonana w całości z aluminium.

Parametry BungyPump Slimline:
Długość: 95 do 135 cm
Uchwyt: korkowy, ergonomiczny, z odpinaną rękawicą
Część górna: aluminium 18 mm
Część dolna: aluminium 16 mm
Końcówka: z węglików
Stopka gumowa: guma naturalna
Kolor: czarny.

BungyPump Walkathlon

Oferujemy kilka różnych modeli

– wystarczy zdecydować, który z nich najlepiej pasuje do Ciebie i Twoich celów treningowych.

BungyPump Walkathlon – Dwa w jednym, opór 4 kg lub ustawienie stałe

Odpowiednie do treningów i wędrówek. Wbudowane amortyzatory pozwalają na skuteczny a zarazem delikatny trening fitness oraz siłowy. Natomiast ustawienie stałe wykorzystasz podczas górskich wędrówek, czy chodzeniu po nierównym lub śliskim terenie. Ustawienia, bez żadnych narzędzi można zmienić, tak, by system stawiał większy opór. Zestaw amortyzatorów 6 kilogramowych dodajemy do tego modelu bezpłatnie.

Parametry BungyPump Walkathlon:
Wysokość: regulowana od 95 do 135 cm.
Uchwyt: korkowa rękojeść i ergonomiczna rękawica.
Zmienny system blokujący pozwala przestawiać kijki z trybu sprężystego na stały.
Część górna: aluminium 18 mm. Część dolna: aluminium 16 mm.
Końcówka: z węglików
Gumowa stopka: guma naturalna
Kolor: zielony.

BungyPump Number One - opór 4 kg

BungyPump Number One – opór 4 kg

Dla osób ćwiczących regularnie, rozpoczynających program treningów lub rehabilitacji. Pozwalają zoptymalizować ćwiczenia i zmaksymalizować spalanie kalorii. Ważne, aby stosować odpowiednią technikę: w pełni wykorzystywać system amortyzujący i oporowy kijków. Model Number One jest przeznaczony dla początkujących, gdyż dzięi zmniejszonemu oporowi łatwiej jest dopracować odpowiednią technikę. Model Number One może się także świetnie sprawdzać w dalszych, regularnych treningach.

Parametry BungyPump NumberOne:
Wysokość: regulowana od 115 do 155 cm.
Uchwyt: ergonomicznie wyprofilowany, mocna taśma
Część górna: wytrzymałe tworzywo Część dolna: aluminium.
Końcówka: z węglików
Gumowa stopka: guma naturalna
Kolor: czarny.

BungyPump Energy - opór 6 kg

Odpowiedni dla osób zaznajomionych już z techniką BungyPump, które aktywnie trenują i szukają wyzwania. Z tym modelem możesz robić postępy – jeśli początkowo nie będziesz w stanie przy każdym kroku wcisnąć kijka do samego końca, możesz to robić przez krótkie odcinki czasu. Na przykład, możesz wcisnąć kijki do maksimum przy co drugiej latarni ulicznej, albo wciskać je do połowy przez cały czas treningu. Później, w miarę nabierania siły i sprawności, możesz stopniowo zwiększac intensywność ćwiczeń.

Parametry BungyPump Energy: długość: 115-155 cm, zmienna, regulowana.
Uchwyt: ergonomiczny kształt, silna taśma
Część górna: wytrzymałe tworzywo Część dolna: aluminium.
Końcówka: z węglików
Gumowa stopka: guma naturalna
Kolor: srebrny.

Bungy Pump Pink Charity – 4 kg

Dla osób, które ćwiczą regularnie. Nadają się również do rehabilitacji.

Kijki treningowe BungyPump mają wbudowany system amortyzatorów o długości 20 cm, który zapewnia opór równy 4 kilogramom. Podczas treningu z BungyPump aktywowanych jest 90% mięśni ciała, a spalanie kalorii, w porównaniu do zwykłego chodzenia, wzrasta nawet o 77%

BungyPump jednocześnie poprawia sprawność i siłę. W trakcie ćwiczeń, ramiona i łokcie są obciążane łagodnie. Mogą być używane przez wszystkich, niezależnie od wieku, poziomu sprawności i płci.
Kijki dostarczane są w parach, z końcówkami, koszykami i gumowymi nóżkami.

Długość: 115-155 cm, regulowana
Uchwyt: ergonomicznie ukształtowany uchwyt z pianki EVA z paskiem
Drążek – część górna: kopolimer ABS, średnica 30 mm
Drążek – część dolna: aluminium

Końcówka: wolfram
Stopka: kauczuk naturalny
Kolor: różowy

BungyPump Power - opór 10 kg

Kijek treningowy dostosowany do wymagań osób trenujących często i szukających prawdziwych wyzwań. Odpowiedni dla silnych sportowców (np hokeistów, narciarzy, piłkarzy, bokserów), którzy potrzebują większych wyzwań, niż te, jakie zapewnia BungyPump Energy. Bardzo wymagający kijek.

Parametry BungyPump Energy: długość: 115-155 cm, zmienna, regulowana
Uchwyt: ergonomiczny kształt, mocna taśma
Część górna: wytrzymałe tworzywo 30mm Część dolna: aluminium
Końcówka: z węglików
Gumowa stopka: guma naturalna
Kolor: czarny