Jak właściwie używać BungyPump

Aby utrzymać odpowiednią siłę działania kijka zalecamy wymianę amortyzatora przynajmniej raz w roku.

1. Odwróć kijek do góry nogami. Wyreguluj go tak, aby był wygodnej dla Ciebie długości, mniej więcej na wysokości klatki piersiowej (początkowo wskazane może być ustawienie kijków o 5-10 cm niżej, ponieważ wtedy łatwiej jest nauczyć się właściwej techniki). Zablokuj kijek w odpowiedniej pozycji, przytrzymując część środkową (B) i obracając część dolną (C). Uwaga! Nie wyciągaj dolnej części dalej niż do znaczka odbicia.

2. Wyreguluj opaskę na rękę, pociągając za dolny pasek. Podczas regulacji blokada opaski ma być otwarta. Naciśnij blokadę i delikatnie pociągnij za dwa górne paski, aby zablokować je w odpowiedniej pozycji.

3. Wsuń rękę w opaskę od dołu. Następnie złap za uchwyt kijka. Trzymaj go w wygodny i swobodny sposób.

4. Oprzyj kijek na ziemi i ustaw w jednej linii z tylną częścią tej stopy, którą masz wysuniętą do przodu lub ustaw go bezpośrednio za piętą. „Delikatnie” oprzyj kijek na ziemi, po czym dociśnij w dół. Trzymaj kijek wciśnięty, aż nadejdzie czas na wykonanie następnego kroku. Pamiętaj, że dłoń trzymająca naciśnięty kijek ma przesunąć się do tyłu tak daleko, aż minie biodro. Zacznij w ten sposób spacerować, możesz także biec. Naprzemiennie poruszaj lewa ręką i prawą nogą, a potem prawą ręką i lewą nogą, i tak dalej. Pamiętaj: utrzymuj wyprostowaną postawę, opuść ramiona, wciągnij brzuch i patrz przed siebie. Ramię powinno być lekko wygięte, a cała ręka powinna poruszać się ruchem wahadłowym, tak, aby pracował staw barkowy, a nie łokieć. Kijki przez cały czas mają być odchylone do tyłu pod kątem około 45 stopni.


Masz problem ze znalezieniem odpowiedniej techniki?

Zgodnie z instrukcją włóż dłonie w opaski na nadgarstki i zacznij chodzić, ciągnąc kijki za sobą. Odpręż się i pozwól by ramiona kołysały się same. Po kilku krokach automatycznie zaczniesz znajdować właściwą technikę (prawa stopa i lewa ręka jednocześnie i odwrotnie). Kiedy poczujesz, że znalazłeś odpowiednią technikę, możesz chwycić za kijki i chodzić.

Zalecenie: Stosowanie kijków treningowych BungyPump na świeżym powietrzu jest całkowicie dopuszczalne, zarówno zimą, jak i latem, jednak gdy nie są używane, przechowuj je w pomieszczeniu zamkniętym, wtedy wytrzymają dłużej.